1.ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАН МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

1.

Населений пункт

с.Широке

2.

Область

Запорізька

3.

Повна назва органа місцевого самоврядування ОТГ

Широківська територіальна громада Запорізького району Запорізької області

4.

Кількість населених пунктів

35

5.

Кількість населення

Орієнтовно 20000 людей

6.

Повна назва органу управління ОТГ відповідального за впровадження практики

Широківська сільська рада

7.

Повна поштова адреса  ОМС:

вул. Центральна, 1, с. Широке, Запорізький район, Запорізька область, 70413

 

фактична адреса та адреса для листування:

вулиця Розенталь, 7, місто Запоріжжя, 69089

8.

Телефон (з кодом міжміського зв’язку)

+38 (061) 286 2120

9.

Адреса електронної пошти ОМС

shyroke.otg@gmail.com

10.

Офіційний сайт ОМС ОТГ

https://shyroke.org.ua/

11.

ПІБ керівника ОМС ОТГ

Коротенко Денис Олександрович

12.

ПІБ керівника відділу, відповідального за впровадження практики

Коротенко Денис Олександрович, голова Широківської громади

 

 

1.

ОТГ

 

Широківська територіальна громада Запорізького району

2.

Область

 

Запорізька області

3.

Назва практики

 

Створення гуманітарного хабу

4.

Період початку впровадження практики (від місяць/рік – до місяць/рік).

Березень 2022-до цього часу

5.

Короткий опис проблеми, на вирішення якої впроваджено практику – до 3 речень.

Вирішення запитів на допомогу від ВПО та партнерських громад області, які потребують допомоги внаслідок російської агресії. Робота з партнерами-надавачами допомоги та логістичними організаціями.  Формування запитів, пошук, отримання, розподіл, звітування, фасування, передача гуманітарної допомоги для переселенців, що евакуювалися в Широківську громаду та для ТГ Запорізької області, зокрема тих, що наразі перебувають в тимчасовій окупації.

6.

Передумови: що сприяло запровадженню практики, спонукало до вирішення проблеми; причини створення практики – до 5 речень.

Наша громада знаходиться в єдиному підконтрольному Україні районі Запорізької області, на правому березі Дніпра, вздовж траси національного значення. Ми маємо потужності (склади, транспорт, людей), які можна використовувати для роботи складів, підвозу, документального супроводу, організації звітності, тощо.

7.

Опис практики: ініціативи, діяльність в громаді, алгоритм впровадження практики, застосовані методи вирішення проблеми, інновації, цільова аудиторія, виконавці, партнери – до 10 речень.

Діяльність гуманітарного штабу:

Пошук грантових, благодійних можливостей та партнерств, заключення меморандумів, подання заявок, контактування з партнерами;

Логістика вантажів з різних регіонів України і закордону;

Прийом вантажів, розвантаження, зберігання, перепаковка, сортування;

Доставка, видача спакованих наборів гуманітарної допомоги;

Робота волонтерських осередків в кожному з 10-ти старостинських округів: приготування їжі для військових, плетіння маскувальних сіток, робота місць компактного проживання для ВПО.

8.

Результати практики: які отримані якісні і кількісні показники, на що позитивно вплинула реалізація практики, чиї проблеми вирішено, які системні зміни в громаді досягнуті – до 10 речень.

Сформовано і передано допомогу для більш ніж 20 територіальних громад області;

Прийнято, розвантажено, перефасовано більше 500 т гуманітарної допомоги з початку березня і до середини серпня;

Організовано графік проведення щотижневих «Днів переселенців» з стабільною системою роздачі гуманітарної допомоги для ВПО, що проживають в громаді;

Роздано понад 60000 «Пакунків добра» (продуктово-гігієнічні набори для ВПО та місцевих мешканців: СЖО, пенсіонери, люди з інвалідністю, багатодітні і малозабезпечені сім’ї);

Заключено меморандуми про співпрацю з міжнародними благодійними організаціями і фондами, розпочато партнерства з місцевими та всеукраїнськими організаціями.

Гуманітарний хаб неодноразово отримував підтримку від команди волонтерів програми USAID DOBRE у якості медичних препаратів та продуктів харчування для передачі ВПО та медичним закладам та партнерським громадам Запорізької області, які опинились в тимчасовій окупації (Комиш-Зоря, Пологи, Гуляй-Поле, Веселе).

Наразі ми активно співпрацюємо з Міжнародною гуманітарною організацією HEKS EPER, Українською освітньою платформою за проєктом “Будуємо Україну Разом", Фондом допомоги Запорізькому регіону з країн Європи “Help ЗП ЮА", Норвезькою радою у справах біженців в Україні, Адвентистським Агентством Допомоги та розвитку в Україні, Всесвітньою Продовольчою Програмою ООН (WFP), ФАО ООН, Фондом Рината Ахметова, Міжнародною глобальною неурядовою організацією з питань охорони здоров’я та гуманітарної допомоги “Project HOPE", Глобальною некомерційною організацією “Americares", World Food Programme, Запорізьким обласним гуманітарним штабом. Локальними партнерами є “БФ “Посмішка.ЮА", Карітас Запоріжжя та Карітас Маріуполь, Запорізький благодійний фонд “Єдність" за майбутнє", Благодійний фонд “Сподівання", ГО “BELUGA UA" в рамках реалізації програми World Central Kitchen, ГО “Офіс перспективного розвитку", Громадська організація “УкрПростір", ГО “СВОІ", Благодійна організація “Благодійний фонд “Волонтерський центр “Паляниця", ГО “Хмарочос", Волонтерське об’єднання «СпівДія», ГО “Спільно Хаб". Переселенці та місцеві жителі отримують продуктову, психологічну допомогу, мають можливість скористатися соціальним транспортом та безкоштовними гарячими обідами.

9.

Які були перешкоди у реалізації практики, складнощі, як вдалось їх подолати, що сприяло успіху – до 5 речень.

Нестабільний психологічний стан команди хабу через постійне відчуття небезпеки (війна, обстріли, близькість до бойових дій), стабілізувати який частково вдається завдяки максимальній зайнятості для допомоги людям, які втратили все і підтримці ближнім;

Дефіцит пального, необхідного для перевезення вантажів та збільшення вартості логістики;

Залучення волонтерів, їхнє вигорання та створення системи мотивації;

Велике навантаження на працівників громади через збільшення фізичної роботи та переформатування відділів і зміну залученості спеціалістів.

10.

Бюджет практики, обсяги та джерела фінансування, співфінансування, внесок громади тощо.

Загальний приблизний бюджет отриманої гуманітарної допомоги і реалізованих проєктів на території громади – більше 1 млн доларів;

 

11.

Наявність газетних публікацій або  вказати посилання на джерела в Інтернеті щодо опису практики – до 3х.

https://cutt.ly/9Xa27Rw

https://cutt.ly/lXa9vbb

https://cutt.ly/RXa9ncS

12.

Наявність розроблених локальних документів в процесі реалізації практики: рішень органів місцевого самоврядування, програм, положень, договорів тощо.

(додати окремо в форматі  PDF файлу приклади напрацьованих місцевих нормативно-правових та інших релевантних документів, які сприяли чи допомагають її впровадженню)

 

 

Рішення виконкому Широківської сільської ради від 07 квітня 2022 року № 83 «Про деякі питання отримання матеріальної допомоги в умовах воєнного стану та визначення уповноважених осіб» – 2 арк.

 

Додаток:  Порядок передачі на території Широківської сільської територіальної громади Запорізького району Запорізької області матеріальної допомоги, наданої донорами, в умовах воєнного стану в Україні – 3арк.

 

Розпорядження сільського голови з основної діяльності від 11 квітня 2022 року № 70-3 «Про затвердження складу комісії з питань руху матеріальної допомоги» – 1 арк.

 

Додаток: Склад комісії з питань руху матеріальної допомоги (далі Гуманітарний штаб) – 1 арк.

 

13.

Відповідальна особа за підготовку заявки та контакти для отримання додаткової інформації за потреби.

Ольга Мішевська, заступник директора КУ «Агенція розвитку Широківської громади», +380952357376, shyroke.ad@gmail.com

 

 

 

Рішення про деякі питання отримання матеріальної допомоги в умовах воєнного стану та визначення уповноважених осіб
Розпорядження Про затвердження складу комісії з питань руху матеріальної допомоги
Склад Комісії з руху матеріальної допомоги