1.ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАН МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
1. Населений пункт С. Синевир
2. Область Закарпатська
3. Повна назва органа місцевого самоврядування ТГ Виконавчий комітет Синевирської сільської ради Хустського району, Закарпатської області
4. Кількість населених пунктів 6
5. Кількість населення 6800
6. Повна назва органу управління ТГ відповідального за впровадження практики  Відділ економічного розвитку туризму та інвестицій
7. Повна поштова адреса  ОМС: с. Синевир, 1066, Закарпатська область, Хустський район 90041
8. Телефон (з кодом міжміського зв’язку) +0314627696
9. Адреса електронної пошти ОМС  synevyr.rada@ukr.net
10. Офіційний сайт ОМС ОТГ  https://synevyrska-gromada.gov.ua/
11. ПІБ керівника ОМС ОТГ Чуп Іван Андрійович
12. ПІБ керівника відділу, відповідального за впровадження практики Ледней Ліліана Степанівна,

Проект-менеджер Місик Мар’яна Михайлівна 

1. ТГ

 

Синевирська територіальна громада
2. Область

 

Закарпатська
3. Назва практики

 

 «Локальний бренд «Синевир-Еко» – ефективний інструмент розвитку місцевого бізнесу»
4. Період початку впровадження практики (від місяць/рік – до місяць/рік). Вересень 2021 – березень (серпень)  2022 року
5. Короткий опис проблеми, на вирішення якої впроваджено практику – до 3 речень.  Нерозвинутий бізнес у галузі заготівлі, переробки та продажу дикоростучих та лікарських рослин через низький рівень співпраці влади-бізнесу-громади та відсутність інструментів сприяння бізнесу.

Продукція з дикоростучих та лікувальних рослин низької якості, виробляється одноосібно, у малих масштабах, без рецептур і затверджених технологій, продається на стихійних ринках.

 

6. Передумови: що сприяло запровадженню практики, спонукало до вирішення проблеми; причини створення практики – до 5 речень. Високогірна Синевирська громада є відомим центром ЕКОтуризму.

Кожного року, до війни, громаду відвідувало біля 200 тис. туристів.

В якості сувенірів більшість туристів вибирає трав’яні чаї та крафтову органічну продукцію.

Збір, переробка та продаж дикоростучих та лікувальних рослин – популярний вид бізнесу та самозайнятості місцевих мешканців (біля 200 чол. зайнятих, із них 95% жінки).

7. Опис практики: ініціативи, діяльність в громаді, алгоритм впровадження практики, застосовані методи вирішення проблеми, інновації, цільова аудиторія, виконавці, партнери – до 10 речень. Основна мета підвищення конкурентоспроможності місцевих підприємців Синевирської громади Закарпаття, що працюють у галузі заготівлі, переробки та продажу дикоростучих та лікарських рослин, сприяння їх спеціалізації та кооперації через створення локального товарного бреду натуральної продукції, ремесел та ЕКОтуризму.

Ключові завдання проекту:

1.      Започаткування та розвиток кластерної  ініціативи  «Синевир-Еко»  з  виробництва та реалізації натуральної продукції, ремесел та ЕКОтуризму.

1.1.            Створення Центру підтримки підприємництва «Синевир»

1.2.            Розробка науково-практичних рекомендацій щодо технології заготівлі, переробки рослин та ведення бізнесу.

1.3.            Проведення семінару-тренінгу для підприємців  «Особливості технології та ведення бізнесу з заготівлі, переробки та реалізації дикоростучих та лікувальних рослин».

2.      Розробка бренду  (брендинг) органічної продукції з дикоростучих та лікувальних рослин  «Синевир-Еко».

3.      Промоція та популяризація органічної продукції з дикоростучих та лікувальних рослин  «Синевир-Еко».

8. Результати практики: які отримані якісні і кількісні показники, на що позитивно вплинула реалізація практики, чиї проблеми вирішено, які системні зміни в громаді досягнуті – до 10 речень. КОРОТКОСТРОКОВІ

·         Розроблені 5 рецептур фіто чаїв на основі дикоростучих та лікувальний рослин.

·         Близько 250 діючих та потенційних підприємців ознайомились з розробленими рекомендаціями по організації та веденню бізнесу з виробництва та реалізації органічної продукції з дикоростучих та лікувальних рослин.

·         15 підприємців суттєво покращили свої знання про технології заготівлі і переробки дикоростучих і лікарських рослин та особливості ведення бізнесу завдяки участі у відповідному семінарі-тренінгу.

·         Розроблені 4 бізнес-ідеї з виробництва та реалізації органічної продукції з дикоростучих та лікувальних рослин.

·         Знято 2 промоційних відео

Довгострокові

·         Розвиток кластерної ініціативи у громаді.

·         Створено дієві інструменти підтримки бізнесу у Синевирській громаді.

·         Налагоджена ефективна співпраця у форматі влада -бізнес-наука-громада.

·         Підвищено рівень популяризації підприємництва у громаді.

9. Які були перешкоди у реалізації практики, складнощі, як вдалось їх подолати, що сприяло успіху – до 5 речень.  Закінчення проекту співпало з початком агресії росії. Після перших місяців війни, коли економіки України адаптувалася до воєнного стану, ми продовжили реалізацію проекту.

Окремим додатком до договору було продовжено час реалізації проекту (до серпня 2022 року)  

10. Бюджет практики, обсяги та джерела фінансування, співфінансування, внесок громади тощо. Загальний бюджет проєкту 360 тис грн (кошти ULEAD з Європою).
11. Наявність газетних публікацій або  вказати посилання на джерела в Інтернеті щодо опису практики – до 3х.  https://synevyreco.org.ua/

https://decentralization.gov.ua/news/15946

https://www.facebook.com/synevyrECO

12. Наявність розроблених локальних документів в процесі реалізації практики: рішень органів місцевого самоврядування, програм, положень, договорів тощо.

(додати окремо в форматі  PDF файлу приклади напрацьованих місцевих нормативно-правових та інших релевантних документів, які сприяли чи допомагають її впровадженню)

У рамках проекту було створено Центр підтримки підприємництва

(Рішення виконавчого комітету та положення про Центр  додається)

13. Відповідальна особа за підготовку заявки та контакти для отримання додаткової інформації за потреби. Контактна особа – Мар’яна Місик

marianamisyk@gmail.com

0955021131

0968199931

Рішення виконкому