1.ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАН МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
1.1 Населений пункт м. Ланівці
1.2 Область Тернопільська
1.3 Повна назва органа місцевого самоврядування ОТГ Лановецька міська рада
1.4 Кількість населених пунктів

5

1.5 Кількість населення

125205

1.6 Повна назва органу управління ОТГ відповідального за впровадження практики  Молодіжна рада при Лановецькій міській раді
1.7 Повна поштова адреса ОМС: Тернопільська область, Лановецький р-н, м. Ланівці, вул. Незалежності, 34, 47400
1.8 Телефон (з кодом міжміського зв’язку) 380354921118
1.9 Адреса електронної пошти ОМС

mrada@lanmisto.gov.ua         

 

1.10 Офіційний сайт ОМС ОТГ lanmisto.gov.ua
1.11 ПІБ керівника ОМС ОТГ Казновецький Роман Володимирович
1.12 ПІБ керівника відділу ОМС, відповідального за впровадження практики

Друзюк Віталія Вікторівна

vitaliia.druziuk@gmail.com

тел. 0986684083

Матевощук Юрій Олександрович,

тел. 0969875992

ЗМІСТ

Назва практики

Молодіжна рада при Лановецькій міській раді

Період початку впровадження практики

02 березня 2019 року — теперішній час

Короткий опис проблеми, на вирішення якої впроваджено практику

Залучення молоді до прийняття рішень, реалізації молодіжної політики, сприяння участі у вирішення питань соціально-економічного,  культурного життя громади шляхом створення і функціонування Молодіжної ради при Лановецькій міській раді.

Передумови: що сприяло запровадженню практики, спонукало до вирішення проблеми; причини створення практики

Молодіжну раду створено для вирішення проблеми відсутності організованого майданчика для розвитку активної молоді та реалізації їх у громадській сфері.

Передумови створення Молодіжної ради при Лановецькій міській раді:
1) Свідома та активна молодь, яка постійно хоче розвиватись, створювати нові, перспективні ідеї для постійного вдосконалення своєї громади;

2) Освітній майданчик для розвитку демократії (популяризація європейських демократичних цінностей та європейської інтеграції серед молоді, формування “європейської свідомості");

3) Промоція нашої громади (Молодіжна рада проводить комплекс заходів, за допомогою яких громада має можливість спрямовувати інформацію про себе, про свою діяльність та потреби на різні рівні сприйняття та споживча цієї інформації, зокрема починаючи від самих мешканців, закінчуючи іноземними інвесторами та туристами);

4) Соціальний ліфт для молодих та активних (соціальний ліфт ми розглядаємо як механізм, який відповідає за соціально активних, здібних до праці у тій чи іншій сфері осіб, які мають реальні можливості досягти успіху і підвищити свій соціальний статус у соціальній ієрархії суспільства. Ефективність функціонування соціальних ліфтів залежить від стану суспільства, специфіки його соціально-економічного розвитку, рівня соціальної напруженості, стану освіти в суспільстві);

5) Оцінка реальної ситуації в молодіжному середовищі (більшість української молоді “шукає кращого життя" закордоном, тому нам потрібно збудувати системну роботу із молоддю для розвитку наших громад, сьогодні нам потрібні нові знання, технології, і саме лідерство молоді допоможе побудувати нову країну);

Опис практики: ініціативи, діяльність в громаді, алгоритм впровадження практики, застосовані методи вирішення проблеми, цільова аудиторія, виконавці, партнери

Відбір радників до Молодіжної ради при Лановецькій міські раді розпочався у січні цього року. Цілий місяць Лановецька міська рада приймала онлайн-заявки від активної молоді громади. Питання були сформовані так, щоб відразу було зрозуміло, яких цінностей дотримується людина та яка у неї мотивація. Таким чином, було відібрано 20 кращих заявок та сформовано склад Молодіжної ради. А вже 2 березня 2019 року відбулося перше засідання.  За 5 місяців роботи Молодіжної ради проведено 10 чергових засідань, 2 позачергових, 1 зустріч з волонтерами Корпусу Миру США, 1 зустріч з молоддю громади, 1 велопробіг до Дня молоді, 6 зустрічей з громадськістю в рамках проєкту “Майстерня громадської участі”.

Протягом 14-16 березня п'ятеро делегатів від ради відвідали молодіжний форум “DOBRE DIY”, під час якого отримали завдання організувати Молодіжну зустріч та шляхом голосування обрати проект, який, на думку молоді громади, доцільно реалізувати у Лановецькій ОТГ.

Після відвідання членами Молодіжної ради Молодіжного форуму DOBREDIY було проведено збори молоді громади, у яких взяли участь близько 70 осіб. На зустрічі обговорено ідеї молодіжного проекту, а після цього проведено онлайн опитуванння у Facebook. В опитуванні взяло участь 987, на основі результатів опитування зараз реалізується молодіжний проект “Твій безмежний простір" (облаштування відпочинкової зони на Набережній міського ставу з інклюзивними елементами).

У червні 2019 року Молодіжною радою проведена інформаційно-просвітницька кампанія “Майстерня громадської участі”. В рамках проекту проведено 6 зустрічей (в 4-х старостинських округах і 2 зустрічі в м. Ланівці) на яких поінформовано учасників про громадський бюджет 2020 (що таке громадський бюджет, як написати і подати проект, хто може бути автором, як здійснюється голосування, як подати звіт про реалізацію проекту). Учасникам зустрічей роздано інформаційні буклети. В кожному старостинському окрузі розміщено постери про громадський бюджет. Загалом проектом охоплено близько 100 осіб. Інноваційність проекту полягала у тому, що Молодіжна рада (як інструмент участі) популяризувала “Громадський бюджет” (як інструмент участі). В рамках “Майстерні громадської участі” для радників закуплено футболки із логотипом Молодіжної ради. Також розроблено 50 інформаційних плакатів та 250 буклетів про “Громадський бюджет”.

У рамках проекту “Майстерня громадської участі” до Дня молоді організовано велопробіг, який об'єднав 40 людей громади.

До Дня міста Молодіжна рада встановила безкоштовну фотозону, на якій протягом дня могли зробити фото усі охочі. Протягом трьох годин там працював фотограф-волонтер.
Також у рамках святкування Дня міста організовано благодійний ярмарок “Серце в долонях” (продаж сувенірної продукції з символікою Лановеччини), спрямований на підтримку людей із кардіологічними захворюваннями. Для закупівлі сувенірної продукції залучено фінансову підтримку місцевих підприємців і благодійників та було зібрано 11500 грн. Протягом дня Молодіжна рада виручила продукції на 15000 грн. Кошти передали 26-річному ланівчанину, якому необхідна операція пересадки серця.

Регулярно Молодіжна рада проводить зустрічі із владою. Під час останньої з них обговорили плани на серпень. 10 серпня за підтримки “Тернопільської кінокомісії" уже анонсовано перегляд кінофільму “Сторожова застава”, який відбудеться у нещодавно відкритому “Культурному центрі Єловицьких”. 24 серпня Молодіжна рада організовує велопробіг до Дня Незалежності України. Маршрут пролягатиме через с. Молотків, у якому розташований меморіальний комплекс-музей “Молотківська трагедія”. Для учасників заходу запланована екскурсія, історичний урок та польова кухня. 31 серпня Молодіжна рада планує провести акустичний вечір за участі місцевих музикантів. Окрім того, радники залучені до організації інтеграційних зустрічей із владою та беруть активну участь у сесіях Лановецької міської ради, а також  у роботі робочих груп, а саме:

– робоча група з розроблення Положення про антикорупційну експертизу; (Молодіжна рада є ініціатором розроблення цього положення)

– робоча група з розроблення Порядку проведення громадських слухань;

– робоча група місцевого економічного розвитку;

– комісія з відбору проектів громадського бюджету;

– робоча група з розроблення Стратегії розвитку Лановецької міської обʼєднаної територіальної громади на 2019-2015 рр

Результати практики: які отримані якісні і кількісні показники, на що позитивно вплинула реалізація практики, чиї проблеми вирішено, які системні зміни в громаді досягнуті

Створення молодіжної ради стало початком запровадження принципу “жодного рішення про молодь без молоді”. Молодь Лановецької ОТГ активізувалась, цікавиться подіями, які відбуваються у громаді та приймає у них участь.

Аналізуючи показники роботи Молодіжної ради при Лановецькому міському голові, нам вдалось продемонструвати і втілити в життя кращі проекти, але попереду ще більше. Ми супроводжуємо громаду перспективними ідеями для покращення соціального, економічного, культурного, політичного, освітнього рівня життя населення.

Молодіжна рада при Лановецькій міській раді, в межах громади спрямовує проекти на впровадження інноваційних рішень, які покращують потенціал громади та допомагають її економічному зростанню.

Якщо говорити про кількісні показники змін в громаді, то з ряду проведених зустрічей та заходів можна зробити наступний висновок:

Молодіжна зустріч — 78 учасників зустрічі, 987 взяло участь в голосуванні;

“Майстерня громадської участі” – охоплено близько 100 осіб на зустрічах.

Велопробіг — 42 учасника.

30 внесків від підприємців в рамках благодійного ярмарку “Серце в долонях", 15000 грн. передано на лікування.

Молодіжна рада при Лановецькій міській раді займається створенням сучасного публічного простору, в якому молодим людям було б комфортно та цікаво проводити час, в тому числі з метою формування та просування власної думки щодо розвитку громади. Молодіжна рада є дієвою та допомагає стати нашій громаді не просто територією, яка складається із 10 населених пунктів, а об'єднаною територіальною громадою. Загалом, робимо усе можливе, аби змінити свою громаду та світ навколо нас на краще

Які були перешкоди у реалізації практики, складнощі, як вдалось їх подолати, що сприяло успіху

Бюджет практики, обсяги та джерела фінансування, співфінансування, внесок громади тощо.

Найбільш цінний ресурс Молодіжної ради при Лановецькій міській раді — це 14 активних, творчих і дієвих людей. Для реалізації практики ми використовували приміщення залу засідань міської ради, у зв'язку з відкриттям “Культурного центру Єловицьких” засідання відбуваються тут.

Для реалізації молодіжного проекту “Твій безмежний простір” залучено 380 600 грн (Програма DOBRE – 268 100 грн, Лановецька міська рада – 112 500 грн)

Для реалізації проекту “Майстерня громадської участі” залучено 15865 грн (у співпраці з Програмою DOBRE). В рамках цього проекту закуплено фліпчарт, футболки з логотипом Молодіжної ради, організовано каву-перерву для учасників зустрічей, надруковано буклети та постери для популяризації проекту.

Для закупівлі продукції на благодійний ярмарок залучено 11500 грн від підприємців та благодійних внесків, завдяки продажу виручено 15000 грн.

Для встановлення фотозони залучено підприємця, який безкоштовно дав піддони, а фарбу та допоміжні матеріали закуплено за кошти міського бюджету. Також протягом двох годин на фотозоні працював фотограф на волонтерських засадах.

Наявність публікації у ЗМІ щодо практики

Молодіжна рада має свою сторінку в Instagram, на Facebook уся інформація щодо МР подається на офіційній сторінці Лановецької міської ради під хештегом #Молодіжна_рада_Ланівці. Із стратегічно важливих подій ведемо прямі трансляції. Під час проведення велопробігу та святкування Дня міста організовано фото та відео зйомку квадрокоптером, всі матеріали розміщені за хештегом #молодіжна_рада_ланівці в Instagram.

https://www.instagram.com/mmolodizhna/?igshid=1s52vl3vla2uz

https://lanmisto.gov.uа

Наявність розроблених локальних документів в процесі реалізації практики: рішень органів місцевого самоврядування, програм, положень, договорів тощо