ОТГ/ОМС

Львівська міська рада

Область

Львівської області

Назва практики

ОМС не має підстав вважати приорітетність того чи іншого заявника на стадії надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки

Номер справи

463/3375/15-а

Короткий опис проблеми

ОСОБА_2 звернулася до суду з адміністративним позовом (із врахування заяв про уточнення позовних вимог) про визнання незаконною бездіяльності Львівської міської ради стосовно неприйняття рішення за заявою від 16.04.2015 року щодо надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки по АДРЕСА_1 площею 0,0600 кв.м.; та інше.

Обґрунтування

Позов обґрунтовано тим, що 16.04.2015 року позивач зверталась до Львівської міської ради із заявою про погодження вибору місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої по АДРЕСА_1. На вказану заяву надано лист – відповідь від 21.05.2015 року №2403-3вих1730, яким повідомлено про те, що вже наданий дозвіл на виготовлення документації із землеустрою на вказану земельну ділянку іншій особі – ОСОБА_4, в зв’язку з чим заява від 16.04.2015 року підлягає поверненню.

Суд першої інстанції

Постановою Личаківського районного суду м.Львова від 30 листопада 2015р., в задоволенні адміністративного позову  відмовлено.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/54033469

Обґрунтування

Відмовляючи в задоволенні позову суд зазначив, що надання відповіді не в тій формі, не може бути розцінено як факт бездіяльності, оскільки звернення – заява позивачки була правомірно повернуто із роз’ясненнями, через прийняття кінцевого рішення на користь іншої особи про остаточне вирішення порушеного у заяві позивачкою питання.

Суд апеляційної інстанції

Своє рішення суд аргументував тим, що оскільки суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, то воно не може бути скасоване чи змінене з підстав, викладених в апеляційній скарзі.

Обґрунтування

Апеляційний господарський суд погодився з висновком місцевого господарського суду  про стягнення збитків у сумі 231 609,85 грн та відмовив у стягненні 32 916,65 грн збитків за період з 01.01.2014 по 02.07.2014 у зв'язку з пропуском строку позовної давності.

Верховний суд

Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 27 березня 2018 року вирішено: Постанову Личаківського районного суду міста від 30 листопада 2015 року і ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 29 червня 2016 року скасувати.

Ухвалити нове рішення.

Позов ОСОБА_2 задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Львівської міської ради щодо неприйняття рішення за заявою ОСОБА_2 від 16.04.2015 року про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1, площею 0,0600 кв.м.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/73042181

Обґрунтування

Колегія суддів Верховного Суду зазначила, що При ухваленні оскаржуваних рішень в частині відмови у визнанні бездіяльності Львівської міської ради щодо неприйняття рішення за заявою позивача від 16.04.2015 року про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою суди передніх інстанції не врахували те, що отримання дозволу на розробку проекту землеустрою з приводу відведення земельної ділянки не означає позитивного рішення про надання її у власність або користування (оренду).

В даному випадку, як ОСОБА_4 (третя особа), так і ОСОБА_2 (позивач) мають рівне право розробити проекти землеустрою,         подальше затвердження яких відбувається із кінцевим визначенням особи, що отримає право власності або користування (оренду) на ділянку.

Тому у відповідача не має підстав вважати приорітетність того чи іншого заявника на стадії надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а відтак – і порушеного права позивача.

Наявність розроблених локальних документів в процесі реалізації практики: рішень органів місцевого самоврядування, програм, положень, договорів тощо