1.ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАН МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
1.1 Повна назва органу управління  ОТГ відповідального за впровадження практики

1.2 Повна назва органа місцевого самоврядування ОТГ

 

1.3 Область

1.4 Повна поштова адреса ОУО ОМС: (назва вулиці, номер будинку, назва населеного пункту, назва району, області; поштовий індекс)

1.5 Телефон (з кодом міжміського зв’язку)
1.6 Адреса електронної пошти ОУО ОМС
1.7 Офіційний сайт ОМС ОТГ
1.8 ПІБ керівника ОМС ОТГ
1.9 ПІБ керівника ОУО ОТГ (або відповідальний за сектор освіти в громаді)

ЗМІСТ

Назва практики

Створення в громаді громадського формування для якісної охорони публічного порядку

Період початку впровадження практики

6 березня 2018 року на загальних зборах було створене Громадське формування з охорони громадського порядку, затверджений Статут Громадського формування “Громада і порядок”, обраний керівник, заступник та члени формування.

Короткий опис проблеми, на вирішення якої впроваджено практику

Однією зі складових частин підвищення ефективності охорони громадського порядку, захисту прав і свобод громадян, зміцнення правопорядку є участь у цій діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку. Для ОТГ це була одна із зручних форм, яку обрала громада для охорони громадського порядку.

Передумови: що сприяло запровадженню практики, спонукало до вирішення проблеми; причини створення практики

До 2015-го на всю Волочищину було лише 2 дільничних. Поліцейські часто просто не встигали на допомогу, коли її потребували люди. Тепер лише на Наркевицьку ОТГ є 11 людей у формі. Члени громадського формування «Громада і порядок» нехай і без погонів, але громадський порядок підтримують.

Опис практики: ініціативи, діяльність в громаді, алгоритм впровадження практики, застосовані методи вирішення проблеми, цільова аудиторія, виконавці, партнери

Безпека громади – один з найголовніших пріоритетів Наркевицької  ОТГ. Наркевицька ОТГ із поліцією співпрацює від самого свого створення. Свою діяльність формування здійснює на громадських засадах та діє відповідно до статутних вимог: у межах Наркевицької ОТГ, а точніше на території 16 сіл, а також на підприємствах та у навчальних закладах.

Громадське формування  з  охорони  громадського   порядку утворене і діє у   взаємодії місцевими з правоохоронними  органами, органами  виконавчої  влади  та органами місцевого самоврядування, додержуючись   принципів   гуманізму,    законності,    гласності, добровільності,  додержання  прав  та свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних  осіб,  рівноправності  членів цих формувань.

Цілями роботи громадського формування є:

забезпечення недоторканності життя, здоров’я, гідності та прав людини і громадянина;

забезпечення недоторканності власності;

підтримання необхідних умов нормальної діяльності підприємств, установ, організацій, посадових осіб і громадян.

Добровольці, які готові брати участь у заходах з покращення стану правопорядку, активно співпрацюють із поліцією та селищною радою.

Серед завдань, які зазначені в статуті цього формування у сфері охорони громадського порядку, є:

• надання допомоги органам внутрішніх справ у забезпеченні громадського порядку та громадської безпеки, запобіганні адміністративним проступкам і злочинам;

• інформування органів та підрозділів внутрішніх справ про вчинені або ті, що готуються, злочини, місця зосередження злочинних угруповань;

• сприяння органам внутрішніх справ у виявленні і розкритті злочинів, розшуку осіб, які їх вчинили, захисті інтересів держави, підприємств, установ, організацій, громадян від злочинних посягань;

• участь у забезпеченні безпеки дорожнього руху та боротьбі з дитячою бездоглядністю і правопорушеннями неповнолітніх.

Громадське формування “Громада та порядок” здійснює виїзди разом з представниками відділу соціального захисту насення до неблагополучних сімей, проводить патрулювання, а точніше допомагає у підтримці порядку під час проведення масових заходів, днів сіл, а також відпрацювання з представниками поліції.

Результати практики: які отримані якісні і кількісні показники, на що позитивно вплинула реалізація практики, чиї проблеми вирішено, які системні зміни в громаді досягнуті

Наразі, за зразком Наркевицької ОТГ своїх місцевих помічників поліції у кожному населеному пункті планують визначити й у Городоцькій ОТГ. Наразі в ОТГ активно працює загін сприяння роботі поліції. Його створили нещодавно, а результати, як і в Наркевичах, мають суттєві. Останній випадок на цукровому заводі, де швидко відреагували на повідомлення та оперативно  викрили крадіжку цьому як приклад.

Допомогти поліції навести лад у ОТГ має чимало охочих громадян. Правоохоронців члени громадського називають своїми партнерами і радить іншим не бездіяти. Форм та методів співпраці з поліцейськими насправді є чимало. В обласному центрі, до прикладу, за даним напрямком вже втілюють другий соціальний проект. Перший – «Безпечний будинок» розпочали у 2016-му. Тоді обстежили близько 250 будинків. Сьогодні цю тему продовжують. Вже завдяки іншому проекту «Сусідська варта». Міжнародна організація IREX допомагає дообстежувати ті, що залишились і, вчить громадян не боятись поліції – співпрацювати, щоб власний дім зробити своєю фортецею. Хмельницький – одне із 14 міст, яке попало в проект завдяки ініціативі правоохоронців. Найближчим часом, обіцяють в IREX, «Сусідську варту» впровадять іще у в 5 містах.

Важливим досягненням є те, що вперше в історії новоствореної поліції Наркевицька громада сама собі обрала кандидата на посаду дільничного офіцера поліції і направила його на конкурс. Ярослав Сівак повністю виправдав сподівання односельчан — пройшов усі випробування, навчання і повернувся до рідного села вже у формі. Більше трьох місяців він уже працює на посаді дільничного, а селяни не можуть натішитись, бо за такий короткий час Ярослав зумів навести порядок та здобути довіру та авторитет у громаді.

Цей дільничний обслуговує 24 села. На цій території проживає близько 8 тисяч населення, а найпоширеніші проблеми — це розпивання спиртного в громадських місцях, сімейні сварки, браконьєрство. Але завдяки тому, що мені активно допомагають члени громадського формування, нам вдається з цим боротися.

Дільничному активно допомагають члени громадського формування «Громада і порядок». Майже в кожному селі тергромади проживає представник цього формування, тож разом з дільничним вони тримають під контролем усе, що відбувається на території обслуговування, та оперативно реагують на різні правопорушення. Єдина проблема — це відсутність транспорту, але керівництво громади обіцяє найближчим часом вирішити це питання.

Які були перешкоди у реалізації практики, складнощі, як вдалось їх подолати, що сприяло успіху

Перешкод у реалізації практики не було.

Бюджет практики, обсяги та джерела фінансування, співфінансування, внесок громади тощо.

Громада активно сприяла у роботі поліції і в організації роботи громадського формування, були частково забезпечені за кошти місцевого бюджету орг.технікою, витратними матеріалами для їх діяльності.

Наявність розроблених локальних документів в процесі реалізації практики: рішень органів місцевого самоврядування, програм, положень, договорів тощо