1.ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАН МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
1.1 Населений пункт с. Зимна Вода
1.2 Область Львівська
1.3 Повна назва органа місцевого самоврядування ОТГ Зимноводівська сільська ОТГ
1.4 Кількість населених пунктів

4

1.5 Кількість населення

17 389

1.6 Повна назва органу управління ОТГ відповідального за впровадження практики

Відділ культури Зимноводівської сільської ради

1.7 Повна поштова адреса ОМС: Львівська область, Пустомитівський район, с.Зимна Вода, вул.Шухевича, 83, 81110
1.8 Телефон (з кодом міжміського зв’язку) (032) 295-22-07
1.9 Адреса електронної пошти ОМС  zymnovodivskarada@gmail.com

 

1.10 Офіційний сайт ОМС ОТГ https://zymnovodivskaotg.city-adm.lviv.ua/
1.11 ПІБ керівника ОМС ОТГ Гутник Володимир Степанович
1.12 ПІБ керівника відділу ОМС, відповідального за впровадження практики Бойко Марта Йосифівна

ЗМІСТ

Назва практики

Проведення щорічного Фестивалю «Гомін Лемківщини»

Період початку впровадження практики

серпень 2015 – серпень 2019 р.

Короткий опис проблеми, на вирішення якої впроваджено практику

Метою фестивалю є збереження історичної пам’яті, відродження, підтримка і примноження традицій лемківської культури.

Передумови: що сприяло запровадженню практики, спонукало до вирішення проблеми; причини створення практики

Ідея організувати фестиваль лемківської культури зародилася давно. Втілити її в життя вдалося вперше у 2015 році, тоді і відбувся перший фестиваль лемківської культури «Гомін Лемківщини».

Практику впроваджено з метою відновлення і збереження пам’яті про Лемківщину. Загроза історико-культурного забуття лемківських традицій та обрядів населенням прикордонних територій виступає головною рушійною силою для проведення фестивалю. Проект передбачає об’єднання лемків, найзахіднішої етнографічна групи українців, з усіх куточків світу з метою поширення їхніх обрядів, звичаїв і традицій.

Опис практики: ініціативи, діяльність в громаді, алгоритм впровадження практики, застосовані методи вирішення проблеми, цільова аудиторія, виконавці, партнери

Проект щорічно реалізовується у тісній співпраці Львівської обласної організації  Всеукраїнського  товариства «Лемківщина» та Зимноводівської сільської ради, ГО «Молода Лемківщина» за підтримки Львівської обласної державної адміністрації, Департаменту культури ЛОДА, Львівської обласної ради, Пустомитівської районної ради, Пустомитівської державної адміністрації, Пустомитівської районної організації Всеукраїнського товариства «Лемківщина», народного дому с. Зимна Вода.

Цьогоріч, 31 серпня – 1 вересня, відбувся Ⅴ ювілейний фестиваль, на якому отримав статус «Всеукраїнський фестиваль «Гомін Лемківщини».

Даний проект відповідає стратегічним документам розвитку регіону, а саме:

  • Стратегія розвитку Львівської області до 2020 року;
  • Стратегія розвитку Пустомитівського району на період до 2025 року;
  • План соціально-економічного розвитку Зимноводівської сільської ради об’єднаної територіальної громади на 2019 рік.

Рішенням сесії Зимноводівської сільської ради №259 від 28 травня 2019 року затверджено Програму розвитку культури, організації та проведення культурно-масових заходів, фестивалів у 2019 році.

Зимноводівська сільська рада виступає головним ініціатором проведення щорічного фестивалю. У 2018 році на даху роздягальні, яка працює на території фестивалю, було встановлено сонячні колектори для забезпечення приміщення гарячою водою. З метою покращення під’їзду до території фестивалю з бюджету Зимноводівської сільської ради було виділено кошти для прокладення дорожнього покриття та брукового каменю перед сценою.

Проведення фестивалю передбачає зміцнення контактів, співпрацю та подальше спілкування між сторонами України, Польщі, Словенії, Словаччини у сфері культури. За статистичними підрахунками Зимноводівської сільської ради щороку у ньому беруть участь близько 10 000 відвідувачів. І ця кількість щороку збільшується. Налагоджена співпраця між закордонними осередками лемків допомагає зміцнити культурні контакти, проводити обмінні концерти, зустрічі, спільні акції.

В рамках проведення фестивалю відбувається розвиток інфраструктури села Зимна Вода, а саме облагородження території місця проведення, забезпечення якісних доріг до ватряного поля, облаштування стоянки для авто.

Результати практики: які отримані якісні і кількісні показники, на що позитивно вплинула реалізація практики, чиї проблеми вирішено, які системні зміни в громаді досягнуті

Практика принесла користь для Польщі, Словенії, Словаччини та України оскільки, посилився рівень співпраці між державами, налагодилися контакти між лемками по обидві сторони кордону.

У 2019 році у дводенній концертній програмі взяли участь понад 65 різноманітних колективів з інших районів, областей, країн. Це свідчить про щорічне збільшення  популяризації культури етнічної групи українців, яких називають лемками і які є вихідцями з карпатських гір. Власне тому і саме це місце серед лісу обране для проведення концертної програми, а також різноманітних майстер-класів, зустрічей, конференцій, спортивних змагань. Довколишні природні умови залишають приємні позитивні спогади про рідні карпатські землі, про красу і велич лісу.

Які були перешкоди у реалізації практики, складнощі, як вдалось їх подолати, що сприяло успіху

Щороку виникають труднощі із фінансуванням Фестивалю, оскільки кількість відвідувачів та учасників художніх колективів збільшується. Відповідно виникає потреба у залученні коштів для фінансування їхнього харчування та проживання у готелях. Зимноводівська сільська рада залучає місцевих спонсорів, меценатів, підприємців для вирішення даного питання. Також активно проводиться робота по написанню обласних проєктів та міжнародних грандів для залучення додаткових коштів на проведення Фестивалю.

Бюджет практики, обсяги та джерела фінансування, співфінансування, внесок громади тощо.

З початку заснування фестивалю «Гомін Лемківщини» у 2015 році фінансування відбувалося за рахунок власних коштів сільської ради. У 2019 році за допомогою конкурсу, що проводила Асоціація органів місцевого самоврядування, «Єврорегіон Карпати – Україна» в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, Зимноводівська сільська рада отримала 151 000 грн обласних коштів та виділила 45 440 грн з власного бюджету.

Наявність публікації у ЗМІ щодо практики

Наявність розроблених локальних документів в процесі реалізації практики: рішень органів місцевого самоврядування, програм, положень, договорів тощо

Програма розвитку культури, організації та проведення культурно-масових заходів, фестивалів у 2019 році (затверджена рішенням сесії Зимноводівської сільської ради від 28 травня 2019 року)