1.ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАН МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
1.1 Населений пункт Мартинівка
1.2 Область

Полтавська

1.3 Повна назва органа місцевого самоврядування ОТГ Омельницька сільська рада Кременчуцького району Полтавської області
1.4 Кількість населених пунктів

20

1.5 Кількість населення

5108

1.6 Повна назва органу управління ОТГ відповідального за впровадження практики

Відділ охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення

1.7 Повна поштова адреса ОМС:

вул. Центральна, буд. 66, с. Омельник, Кременчуцький р-н, Полтавська обл., 39713

1.8 Телефон (з кодом міжміського зв’язку) (053)-675-82-88
1.9 Адреса електронної пошти ОМС omelnik.otg@ukr.net
1.10 Офіційний сайт ОМС ОТГ omelnikotg.gov.ua
1.11 ПІБ керівника ОМС ОТГ Шереметьєва Олександра Іванівна
1.12 ПІБ керівника відділу, відповідального за впровадження практики Мельник Наталя Іванівна

ЗМІСТ

Назва практики

Розвиток інтегрованої системи соціального захисту населення як основа надання ефективних соціальних послуг

Період початку впровадження практики

Січень 2016 р. – грудень 2020 р.

Короткий опис проблеми, на вирішення якої впроваджено практику

Соціально-економічна ситуація останніх років в Україні докорінно змінила життя населення. Зміни, що відбуваються в українському суспільстві, а також процес децентралізації та реформування супроводжуються змінами в  соціальній сфері та соціальній політиці. З’являються нові види професійної діяльності у соціальній роботі, розвиток яких базується на об’єднанні зусиль, засобів і можливостей різних форм організації на всіх рівнях.

Передумови: що сприяло запровадженню практики, спонукало до вирішення проблеми; причини створення практики

На шляху розвитку соціальної роботи як складової соціальної політики постають такі першочергові завдання, як посилення уваги до кожної людини, яка потребує соціальної підтримки, та комплексність надання соціальних послуг, їх адресність, доступність та результативність. Досягнути цього можливо тільки за умови інтегрованого підходу до здійснення соціального обслуговування населення громади.

Опис практики: ініціативи, діяльність в громаді, алгоритм впровадження практики, застосовані методи вирішення проблеми, цільова аудиторія, виконавці, партнери

Створено Відділ охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення виконавчого комітету, введено посади уповноваженого представника із захисту прав дітей, інспектора праці.

Створено Центр соціальних послуг Відділу охорони здоров’я. праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Омельницької сільської ради (далі – Центр соціальних послуг), діє відділення соціальної допомоги вдома, відділення соціальної допомоги для сім’ї, дітей та молоді, інформаційний цент; працює два фахівця із соціальної роботи, опікунська рада та громадська інспекція виконавчого комітету Омельницької сільської ради.

Організовано громадський центр (Університет ІІІ віку), при якому організовуються консультативні та ознайомчі бесіди для людей похилого віку.

Активно проводить свою роботу культурно-дозвіллєвий центр:   клуб «Надвечір’я Омельника», творча студія «Калинове гроно», клуб за інтересами «А ми чудові господині».

Діє сімейний центр, при якому  жителі громади мають змогу отримати консультації юриста, психолога соціального педагога. Проводить роботу потужний центр розвитку громадського виховання: школа вихідного дня «Віри, Надії і Любові», культурно-спортивний комплекс «Дивограй», екологічне товариство ім. В.І. Вернадського.

Підходять до завершення будівельно-ремонтні роботи в будинку культури с. Омельник, у  головному фойє якого буде розташовано ЦНАП, робота адміністраторів буде проводитися за принципом «єдиного вікна» .

Практика в сфері соціального захисту населення розрахована на охоплення всіх категорій населення громади, особлива увага приділяється людям похилого віку та сім’ям з дітьми.

У своїй роботі громада активно співпрацює з установами та організаціями, розташованими як на території громади, так і за її межами, а також з міжнародними організаціями: U-lead, GIZ та ін.

Результати практики: які отримані якісні і кількісні показники, на що позитивно вплинула реалізація практики, чиї проблеми вирішено, які системні зміни в громаді досягнуті

Протягом січня-липня 2018 р. було надано 765 консультацій громадянам, які звернулися до уповноваженого органу соціального захисту в громаді. Вдвічі зменшилась кількість звернень до районного Центру соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді; повністю забезпечено прийом документів громадян для отримання житлово-комунальних субсидій та ін. видів державних допомог.

Забезпечено надання послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, які потребують допомоги вдома. Ефективна співпраця фахівців із соціальної роботи із закладами освіти, медицини та ін. забезпечила відсутність випадків позбавлення батьківських прав, відмови від новонародженої дитини, бездоглядності та безпритульності неповнолітніх.

Омельницька громада регулярно приймає делегації з різних регіонів України для обміну досвідом та співпраці.

Які були перешкоди у реалізації практики, складнощі, як вдалось їх подолати, що сприяло успіху

  • відсутність необхідного фінансування
  • низька кваліфікація кадрів.

Успіху сприяло: участь у проектах, навчаннях, семінарах, тренінгах; готовність та бажання спеціалістів до підвищення рівня знань, обміну досвідом.

Бюджет практики, обсяги та джерела фінансування, співфінансування, внесок громади тощо.

На Відділ охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Омельницької сільської ради та Центр соціальних послуг у 2018 р. виділено 568 907,00 грн. та 830 525,00 грн. відповідно;  на виплату матеріальної допомоги різного характеру  – 134 815,00 грн.; субвенція УСЗН Кременчуцької РДА – 68 630,00 грн.,  Пришибському інтернату для людей похилого віку – 207 890,00 грн