ОТГ

Шполянська міська рада

Область

Черкаська область

Назва практики

У органів місцевого самоврядування не має повноважень на встановлення/скасування режиму роботи підприємств, установ, організацій, які не належать до комунальної власності, без погодження такого режиму із власником

Номер справи

№ 691/1305/16-а

Короткий опис проблеми

ФОП ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просила визнати протиправними та скасувати п. 1 та п. 3 рішення сесії Шполянської міської ради Черкаської області № 14-8/VII від 23.09.2016 «Про впорядкування роботи закладів торгівлі, кафе, барів, закладів ресторанного господарства, сфери розваг, розташованих на території м. Шпола».

Обґрунтування

Свої вимоги обґрунтовувала протиправністю оскаржуваних пунктів рішення.

Суд першої та апеляційної інстанції

Постановою Городищенського районного суду Черкаської області від 27 грудня 2016 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 28 лютого 2017 року, позов задоволено.

Обґрунтування

Задовольняючи позов, суд першої інстанції, з висновками якого погодився апеляційний суд, мотивував своє рішення тим, що орган місцевого самоврядування у даному випадку вийшов за межі наданих йому повноважень, встановлених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Верховний суд

Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 27 травня 2021 року у справі № 691/1305/16-а:

Касаційну скаргу Шполянської міської ради Черкаської області – залишити без задоволення.

Постанову Городищенського районного суду Черкаської області від 27 грудня 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 28 лютого 2017 року у справі №691/1305/16-а  – залишити без змін.

Обґрунтування

Законодавством не надано повноваження виконавчому комітету щодо встановлення режиму роботи підприємств, установ, організацій, які не належать до комунальної власності, без погодження такого режиму із власником, як і скасування такого.