ОТГ

Варвинська селищна (об’єднана) територіальна громада

Область

Чернігівська область

Назва практики

Неоприлюднення інформації відповідно до статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» не є підставою для скасування рішення

Номер справи

731/216/17

Короткий опис проблеми

У травні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Варвинської селищної ради Варвинського району Чернігівської області (далі – Варвинська селищна рада) про визнання незаконними та скасування рішення Варвинської селищної ради від 20 квітня 2017 року “Про схвалення проекту рішення “Про добровільне об’єднання територіальних громад", рішення від 28 квітня 2017 року “Про добровільне об’єднання територіальних громад".

Обґрунтування

Позивач стверджував, що вказані рішення та процес їх прийняття порушують його права, отже мають бути скасованими. Так, при ухваленні вказаних рішень не було проведено громадські обговорення відповідно до «Порядку проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад, затверджених рішенням №9-6/15 ОСОБА_4 селищної ради від 15 жовтня 2015 року; порушено порядок скликання сесій ради та їх не оприлюднення, як визначено Регламентом роботи ОСОБА_4 селищної ради, ЗУ «Про місцеве самоврядування», ЗУ про доступ до публічної інформації»; були допущені протиправні дії селищного голови щодо скликання сесій селищної ради.

Суд першої інстанції

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що при прийнятті оскаржуваних рішень відповідачем порушено приписи частини третьої статті 15 Закону України “Про доступ до публічної інформації", оскільки проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, повинні бути оприлюднені ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Обґрунтування

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що оскаржуване рішення прийнято Прелеснеською сільською радою з порушенням вимог, встановлених Законом України “Про місцеве самоврядування України", а саме без урахування думки членів територіальної громади.

Суд апеляційної інстанції

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 07 вересня 2017 року постанову Варвинського районного суду Чернігівської області від 22 червня 2017 року скасовано та прийнято нову, якою в позові відмовлено.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/68779737

Обґрунтування

Київський апеляційний адміністративний суд, скасовуючи постанову суду першої інстанції та ухвалюючи нове рішення про відмову в позові, прийшов до висновку про правомірність оскаржуваних рішень у зв’язку з відсутністю належних доказів, які б свідчили про те, що прийняті Варвинською селищною радою рішення порушують законні права і інтереси позивача.

Верховний суд

Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 24 жовтня 2018 року Постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 07 вересня 2017 року у цій справі залишене без змін.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/77375587

Обґрунтування

Верховний Суд погодився з висновками суду апеляційної інстанції стосовно недоведення позивачем того факту, що оскаржувані рішення призвели до виникнення правових наслідків, які б свідчили про порушення прав, свобод чи охоронюваних законом інтересів позивача, або членів територіальної громади.

Наявність розроблених локальних документів в процесі реалізації практики: рішень органів місцевого самоврядування, програм, положень, договорів тощо